Strona głównaPoradnikZorganizuj ekologiczne przyjęcie!

Zorganizuj ekologiczne przyjęcie!

Letnie miesiące to czas organizacji wszelakich imprez w tym przyjęć weselnych, eventów plenerowych oraz garden party. Każda taka impreza wiąże się zazwyczaj z dobrą zabawą, tańcami, długimi rozmowami, pysznym jedzeniem. Jednak jest też druga strona mniej przyjemniejsza – dla ekologii. Każda taka impreza kończy się nie tylko dobrymi wspomnieniami, ale również workami pełnymi śmieci. Najczęściej nieposegregowanymi, co stanowi dość duże obciążenie dla środowiska. Biorąc pod uwagę fakt, jak obecnie ważna jest kwestia dbałości o środowisko, warto zorganizować przyjęcie tak aby jak najmniej wygenerować odpadów.

Dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o serwowanie napojów zarówno ciepłych i zimnych są kubki papierowe. Przede wszystkim ich główną zaletą jest ich ekologiczność, ponieważ surowiec z jakiego są wyprodukowane to papier. Materiał bardzo łatwo zrecyklingować i ponownie przetworzyć.

Latte? Herbata? A może próbka degustacyjna? Od teraz pojemność kubka nie będzie stanowi problemu. Mnogość wariantów pojemnościowych sprawia daje możliwość precyzyjnego dopasowania kubka papierowego pod dany rodzaj napoju.

Dyskomfort podczas trzymania kubka z gorącą kawą. Kto nie doświadczył tego nieprzyjemnego uczucia? Dzięki kubkom papierowym z podwójną ścianką poparzenie gorącą kawą odejdzie w niepamięć. Podwójna ścianka z warstwą powietrza zapewnia uczucie komfortu podczas użytkowania. Specjalna technologia wytwarzania pozwala uzyskać produkt bardzo wytrzymały, kubek nie wchłania płynu, a przy tym nie ulega rozmiękczeniu.

Ponadto do tego wszystkiego dochodzi kwestia higieny. Kubek papierowy daje możliwość zachowania zasad higieny. Każdy taki kubeczek można podpisać imieniem osoby, do której należy. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć pomyłek oraz przedłuża żywotność kubka papierowego. Tego typu rozwiązanie zmniejsza ilość wygenerowanych odpadów, ponieważ unikamy sięgania każdorazowo po nowy kubek.

Kubek papierowy można w prosty sposób spersonalizować pod daną okazję. Pierwszym bardzo efektowną personalizacją jest nadruk. Ten rodzaj personalizacji sprawdzi się podczas eventów i większych imprez okolicznościowych tj. wesela. Ciekawym rozwiązaniem jest również sticker z nadrukiem, czyli mała naklejka z nadrukiem, którą naklejamy na ściankę kubka. Zabieg personalizacji kubka papierowego sprawia, że zyskuje się dodatkowe funkcje – dekoracyjne. Nie jest to tylko naczynie, ale ozdoba stołu. Kubek ze stikerem świetnie wykorzystać podczas mniejszych wydarzeń takich jak urodziny, spotkanie ze znajomymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read