Strona głównaModa ślubnaJaką sukienkę założyć na wesele pełniąc rolę świadka?

Jaką sukienkę założyć na wesele pełniąc rolę świadka?

Mężczyzna, który zostaje świadkiem na ślubie, jest zazwyczaj pozbawiony problemu związanego ze strojem. Garnitur w odpowiednim kolorze, biała koszula i eleganckie buty to wszystko, co jest mu potrzebne. Kobiety stoją jednak przed znacznie poważniejszymi wyzwaniami, związanymi z ubraniem. Kolor, krój, długość i rodzaj sukienki mocno wpływają na to, w jaki sposób będzie się prezentować kobieta-świadek. A zatem, w jaki sposób je wybrać?

Rodzaj sukienki

Sukienki na wesele mogą mieć bardzo różne charaktery: od prostych sukienek koktajlowych aż po najbardziej strojne kreacje balowe, przypominające swoim wyglądem “sukienki bajkowych księżniczek”. Tak ogromny wybór nie ułatwia wyboru, jednak w tym przypadku radzimy kierować się przede wszystkim charakterem całego wesela i ślubu. Państwo Młodzi zazwyczaj narzucają konkretny jego charakter, w tym bardziej albo mniej formalny.

Rodzaj sukienki dla druhny czy też kobiety-świadka będzie uzależniony przede wszystkim od tego narzuconego stylu oraz stroju Panny Młodej. Towarzysząca jej kobieta musi dobrze pasować wyglądem do głównej bohaterki wydarzenia. Często ich sukienki powinny mieć podobny styl lub kolor. Co więcej, druhna nie można przyćmić Panny Młodej, a to z kolei oznacza, że musi dobrze dopasować rodzaj swojej sukienki weselnej do jej kreacji.

Krój sukienki weselnej

Krój sukienki weselnej bezpośrednio wiąże się z jej rodzajem. Zazwyczaj jednak sukienki na wesele mają charakterystyczny krój sukienek z dopasowanym topem oraz rozszerzającym się lub dobrze dopasowanym dołem. Większość pań, które zostają świadkami i druhnami, decyduje się na wykorzystywanie sukienek weselnych o kroju pozwalającym im na jak najbardziej swobodne poruszanie się po parkiecie. Nie ulega wątpliwości, że taniec i zabawa są ważne w ciągu tego dnia, dlatego warto zadbać o to, aby krój sukienki w tym nie przeszkadzał.

Długość sukienki na wesele

Obecnie sukienka na wesele może mieć dokładnie każdą długość. Na bardziej nieformalne wydarzenia częściej jednak wybierane są kreacje krótkie (choć nie zawsze musi to być mini), podczas gdy na formalne uroczystości, zwłaszcza zaczynające się od ceremonii kościelnej, częściej preferowane są długie sukienki. Prawda jednak jest taka, że podobnie jak rodzaj sukienki na wesele, tak samo i jej długość powinna być przede wszystkim dopasowana do charakteru całego wydarzenia, mody narzuconej przez Pannę Młodą oraz osobistych preferencji kobiety-świadka.

Kolor sukienki

Kolor sukienki na wesele to zawsze temat rzeka. Jednak tak jak większość gości może sobie pozwolić na pełną swobodę, tak druhna lub kobieta-świadek nie ma już tak szerokiego wyboru. Jej strój powinien bowiem dobrze uzupełnić strój Panny Młodej, a biorąc pod uwagę, że zazwyczaj jest on biały, warto wybrać coś pastelowego: sukienkę różową, błękitną lub kremową. Dodatkowo jeśli zgodnie z zachodnią modą Panna Młoda decyduje się zaprosić kilka druhen, wszystkie powinny mieć stroje o podobnym charakterze, kroju i kolorze. Właśnie dlatego w kolekcji LOU pojawia się wiele takich propozycji, które pięknie będą się uzupełniać.

Fot. Materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read