Strona głównaPoradnikJak wybrać didżeja na wesele

Jak wybrać didżeja na wesele

Wybór didżej na swoje wesele to zadanie dość czasochłonne, dla niektórych karkołomne. Wiele wysłanych maili, kilka rozmów telefonicznych i spotkań i dalej nie jesteście zdecydowani ? Tak może niestety być. Dzieje się tak często dlatego, iż rynek ślubnych usług jest bardzo rozrośnięty i czasami w gąszczu wielu ofert wyłuskać tą jedyną dla nas jest trudny zadaniem.

DJ czy wodzirej ?

Zatrudnić na wesele jedną osobę, czy parę ? Otóż jest pytanie. Duety są określane różnie: DJ i wodzirej, DJ i pomocnik, DJ wodzirej i pomoc techniczna. Zapominamy jednak o tym, iż osoba prowadząca wesele (czyli DJ) powinna jednocześnie być wodzirejem, czy też konferansjerem. Czy wyobrażacie sobie didżeja, który puszcza zza konsolety muzykę i nie używa mikrofonu, nie zapowie toastu, nie zaprosi na parkiet na oczepiny i tak dalej ? Jeśli zatrudniasz dobrego DJ-a na wesele to nie musisz się martwić, on będzie także wodzirejem, czy też konferansjerem.

didzej wodzirej

Odpowiednie kierowanie przebiegiem wesela, angażowanie gości do zabaw czy konkursów to zadanie osoby, która musi łączyć w sobie różne funkcje, nie tyko te związane z prezentacją muzyki. Pamiętaj, że niezależnie jakie rozwiązanie wybierzesz – jedna osoba czy duet, jeśli będzie to profesjonalista to poradzi sobie w dwie osoby i solo. Przykładem dobrze zaserwowanej usługi ślubnej DJ na wesele jest DJ Robert.

Polecenie didżeja od fotografa ślubnego

Podanie namiarów na sprawdzonego didżeja weselnego przez fotografa może być bardzo pomocne. Któż jeśli nie on spotkał się z wieloma zespołami i didżejami i widział efekty ich pracy. Dopytajcie, czy Wasz fotograf, bądź filmowiec może z czystym sumieniem kogoś polecić. Dodatkowo zaowocuje to z pewnością dobrą współpracą DJ / fotograf, co także jest istotne.

Zdjęcia czy film na weselu bez odpowiedniego klimatu mogą nie oddać atmosfery weselnej, która być może była po prostu ot taka sobie. Jeśli wesele będzie prowadzone nieprofesjonalnie, to fotograf będzie miał problem z oddaniem jego klimatu na zdjęciach. Podsumowując fotografowi będzie zależało, aby wesele na którym będzie robił zdjęcia było prowadzone przez sprawdzoną osobę, możecie mu w tej kwestii zaufać ! Ta osoba w postaci didżeja musi po prostu dobrze wykonać swoją robotę !

Oświetlenie didżeja weselnego

Wiele osób przed weselem nie zwraca uwagi na oświetlenie, które oferuję DJ. Te kwestie często marginalizowane są jednak „oczkiem w głowie” wielu fotografów i kamerzystów. To właśnie odpowiednie oświetlenie imprezy daje możliwość ujęć ponadczasowych i klimatycznych nie tylko na zdjęciach, ale i filmie. Cieszy, iż wielu weselnych didżejów odpuszcza zabieranie ze sobą dużej ilości „świecidełek” robiących jedynie zamieszanie i mierny efekt w przestrzeni tanecznej na rzecz profesjonalnych urządzeń (ruchome głowy, reflektory retro, matrix, blindery LED itp.). To właśnie dzięki odpowiedniemu oświetleniu na parkiecie może zapanować niepowtarzalny klimat.

Zauważyć należy, iż dobre oświetlenie na wesele to raczej domena właśnie bardziej i częściej didżejów, niż zespołów. Dlaczego tak jest ? Być może DJ na wesele prowadząc działalność w pojedynkę, sam może zdecydować i zainwestować w odpowiedni sprzęt. W zespole muzycznym często ciężko podjąć wspólne decyzje inwestycyjne, co do których żaden z członków nie będzie przeciwny. Zatem wybierając osobę, która poprowadzi Wasze wesele w roli didżeja nie zapomnijcie o rozeznaniu się w jego sprzęcie oświetleniowym. Warto obejrzeć któryś z filmów z wesel, które prowadził.

Muzyka na wesele

Czy Para Młoda powinna przygotowywać didżejowi spis muzyki na wesele ? Naszym zdaniem jest to dowód na brak wiary w jego umiejętności i dość niski poziom zaufania. Czy zatrudniając profesjonalistę musimy wykonywać za niego część pracy ? Zalecamy przygotować kilka, maksymalnie kilkanaście piosenek na których nam naprawdę zależy, a resztę pozostawić w jego rękach.

dj na wesele

Podczas procesu poszukiwania didżeja na wesele omówicie z nim krótko kwestie muzyczne i pozostawcie mu wolną rękę. Są jednak sytuacje, w których taka lista może być pomocna. Jeśli zatrudniamy początkującego didżeja, być może taki spis odpowiednio przygotowany będzie pomocny, a może i nawet uratuje imprezę.

Pierwsze wrażenie i odpowiedni kontakt

Czasami pierwsze kilka zamienionych słów z Waszym potencjalnym didżejem na wesele daje odpowiedź, czy jest szansa współpracy. Możecie zostać skutecznie zniechęceni, lub upewnić się w słuszności swojego wyboru. Bardzo ważne jest to, aby Wasza rozmowa przebiegała w przyjaznej atmosferze. Na weselu będziecie musieli z Waszym didżejem wodzirejem zamienić nie jedno zdanie i ustalać na bieżąco sporo rzeczy. Także poza tym, że musicie mieć dobrego i sprawdzonego didżeja na wesele, to musicie się z nim dobrze dogadywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read