Strona głównaPoradnikJak zapobiegać plątaniu się biżuterii?

Jak zapobiegać plątaniu się biżuterii?

Zwykle kolekcja biżuterii ma dla nas sporą wartość sentymentalną. Ponadto ze względu na ich cenę, chcemy jak najlepiej zadbać o swoje kosztowności. Dlatego w sytuacji, kiedy nasze złote łańcuszki plątają się ze sobą, odczuwamy sporą irytację. Proste zasady postępowania z biżuterią i niewyszukane gadżety ułatwiające uporządkowanie naszych zbiorów, sprawią, że unikniemy niepotrzebnego stresu.

Szkatułka na biżuterię

Dużym błędem jest odkładanie nienoszonych łańcuszków lub bransoletek do jednego pudełka. W ten sposób narażamy je na splątanie, które może prowadzić do skręcenia lub zerwania delikatnych ogniw złotych łańcuszków. Dlatego warto przechowywać swoje świecidełka w specjalnych szkatułkach na biżuterię. Zwykle mają one oddzielne przegródki na pojedyncze łańcuszki. Należy zdjąć także zawieszkę i trzymać ją osobno. W ten sposób wszystko jest pod ręką i co najważniejsze nic się nie niszczy.

Stojący organizer na naszyjniki

Dobrym pomysłem jest zakup stojącego organizera na biżuterię. Ustawienie go tuż przy toaletce, ułatwi codzienną stylizację. Zamiast gotowych ekspozytorów można także wykorzystać własne pomysły np. zakupić w tym celu ciekawą statuetkę o kształcie zawierającym liczne rozgałęzienia. Równie dobrym rozwiązaniem będzie samodzielne wykonanie wieszaka na biżuterię. W tym celu sprawdzi się oryginalny korzeń drzewa lub stojak wykonany z drewnianych deseczek. Niezależnie od rodzaju pionowego ekspozytora pamiętajmy o tym, by zachować pomiędzy łańcuszkami bezpieczne odstępy.

Inne sprawdzone sposoby

Niestety, ani szkatułki na biżuterię, ani stojaka nie spakujemy do walizki. Dlatego udając się w podróż, musimy skorzystać z innych bezpiecznych sposobów przechowywanie biżuterii. Pierwszy z nich polega na owinięciu łańcuszka w miękką niestrzępiącą się tkaninę. W ten sposób biżuteria nie ma styczności z innymi kosztownościami i nie haczy się o żadne wystające elementy. Drugi sposób wymaga skorzystania z plastikowej rurki o średnicy ok. 5 mm. Przewlekamy przez nią łańcuszek i w ten sposób przewozimy. Zawsze możemy też skorzystać z oryginalnego pudełka, które otrzymaliśmy, kupując wyroby ze złota Zeccoro to sklep internetowy z włoską biżuterią, w którym wszystkie kosztowności spakowane są w gustowne i bezpieczne pudełka.

Jak to odplątać?

Co zrobić, gdy biżuteria jest już splątana? Jeżeli zamiast pojedynczych sztuk w naszej kolekcji widnieje nieuporządkowana plątanina łańcuszków, wciąż można temu zaradzić. Wystarczy posypać je talkiem, by z łatwością rozplątać supeł. Ale uwaga: nic na siłę! Jeśli chcemy, aby nasz złoty łańcuszek Gucci lub inny o równie subtelnym splocie nie uległ uszkodzeniu, musimy działać bardzo delikatnie. Dlatego nie szarpiemy i zwalniamy dostępne zapięcia. Natomiast gdyby supeł pojawił się na pojedynczym łańcuszku, moczymy to miejsce w oliwie, po czym przy pomocy dwóch cienkich igieł rozplątujemy. Gdy wymienione sposoby okażą się nieskuteczne lub zbyt trudne, najlepiej udać się do profesjonalnego jubilera, który udzieli nam pomocy.

Aby niknąć tego typu problemów, należy zadbać o odpowiednie przechowywanie cennych zbiorów. Co ważne, zwracamy na to uwagę zarówno w domu, jak i w trakcie podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read