Strona głównaPoradnikJak znaleźć wyjątkowy salon jubilerski w Poznaniu ?

Jak znaleźć wyjątkowy salon jubilerski w Poznaniu ?

Choć za ojca pierścionka zaręczynowego uznaje się księcia Maksymiliana I Habsburga, zwyczaj jego wręczania okazuje się znacznie starszy niż monarchia habsburska. Wywodzi się ze starożytnego Egiptu i bazuje na przekonaniu tamtejszej ludności, że to właśnie okrąg jest symbolem wieczności. Co ciekawe, starożytne Rzymianki mogły liczyć nie na jeden, ale na dwa pierścionki zaręczynowe. Jeden był noszony przez nie podczas spotkań towarzyskich, drugi zaś – w domowym zaciszu. Dziś mężczyźni chcący zdobyć serce i rękę ukochanej nie muszą decydować się na równie poważną inwestycję. Niejednokrotnie przekonują się jednak, że nawet wybór jednego pierścionka może być kłopotliwy. Na szczęście, profesjonalny salon jubilerski Poznań może im w tym pomóc.

Złoto – sprawdzone rozwiązanie

Wybór pierścionka zaręczynowego generuje wiele pytań. Jednym z najczęściej powtarzających się jest przy tym pytanie o to, z jakiego kruszcu ma być on wykonany. Możliwości jest wiele, jubiler Poznań potwierdza jednak, że od wielu lat to złoto jest najczęściej wybieranym materiałem. Trudno się temu zresztą dziwić wiedząc, że złoto przypada do gustu zarówno zwolennikom biżuterii minimalistycznej, jak i osobom, które chętnie sięgają po rozwiązania nawiązujące do zaręczynowej tradycji.

Jeśli szukamy rozwiązania klasycznego, z pewnością okaże się nim pierścionek z białego złota. Warto pamiętać jednak o tym, że również inne jego kolory mogą się okazać wcale nie mniej interesujące. Obecnie szczególnie modne jest różowe złoto. Różowy kruszec nawiązuje do biżuterii w stylu retro, a przy tym prezentuje się znakomicie bez względu na to, czy pojawia się w połączeniu z diamentem, topazem, czy też z morganitem.

Styl ma znaczenie

Wybór kruszcu, z jakiego ma być wykonany pierścionek zaręczynowy, jest niezwykle ważny. Nie bez znaczenia jest jednak i to, w jakim stylu ma być utrzymany ten rodzaj biżuterii. Tu decydujące wydają się dwa czynniki. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że na wybory narzeczonych wpływa moda. Duże znaczenie mają jednak także indywidualne preferencje kobiety. Jeśli jej styl jest silnie indywidualny i minimalistyczny, wystawny pierścionek w stylu retro nie musi z nim korespondować. Nie brakuje jednak również kobiet kochających biżuterie rzucającą się w oczy. Dla nich z kolei problematyczny może okazać się dyskretny, minimalistyczny pierścionek.

Jeśli szukasz wyjątkowej biżuterii, różniącej się od tej z sieciowych salonów jubilerskich, powinieneś sprawdzić ofertę jubilera Siudek – Więcej na https://siudek.com.pl/pierscionki-zareczynowe-poznan/b_cztt >>

Bez względu na to, jaki wybór zostanie podjęty jubiler Poznań przestrzega przede wszystkim przed bezrefleksyjnym podążaniem za trendami. Bycie na bieżąco z modą nie jest niczym złym tak długo, jak moda ta przypada nam do gustu. Trendy jubilerskie zwykle nie mają długiej historii. Lepiej więc wstrzymać się z zakupem, jeśli po pewnym czasie zmusi nas on do noszenia niemodnego pierścionka, który, na dodatek, wcale się nam nie podoba.

Z jakim wydatkiem należy się liczyć?

Nietrudno się domyślić, że na cenę osiąganą przez pierścionki zaręczynowe wpływa przede wszystkim to, z jakiego kruszcu są one wykonane. Nie bez znaczenia jest jednak również ich projekt. Im bardziej jest on oryginalny, tym droższy jest też interesujący nas model. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy spotkać się z poglądem, zgodnie z którym naprawdę wartościowy pierścionek zaręczynowy, powinien kosztować dwie pensje przyszłego narzeczonego. Na szczęście, dziś większość par przyjmuje tę radę z rozbawieniem i dystansem. Tym, co powinno wyróżniać pierścionek zaręczynowy na tle innej biżuterii, nie jest już jego cena. To jakość jest dziś tym, co stanowi najlepszy dowód jego wyjątkowości, a naprawdę piękny pierścionek bez trudu kupimy za mniej niż 1500 PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read