Strona głównaPoradnikCo powinien mieć pierścionek zaręczynowy?

Co powinien mieć pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny, są zawsze ważnym dla nas wydarzeniem, w którym zamierzamy wręczyć pierścionek zaręczynowy naszej wybrance, i poprosić ją o rękę. Jak więc wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy, który przede wszystkim się jej spodoba, wręcz oczaruje oraz sprawi, iż przyjmie ona nasze zaręczyny?

Co uwzględnić przy zakupie pierścionka zaręczynowego?

Zanim zdecydujemy się kupić pierścionek zaręczynowy, na samym początku zastanówmy się nad dosyć ważną kwestią, a mianowicie jaki posiadamy budżet, jednocześnie ile możemy przeznaczyć na ten cel, z nastawieniem, iż nie musi to być najdroższy pierścionek zaręczynowy, ma on podkreślić nasze intencje oraz uczucie.

Kolejnym krokiem niech będzie określenie koloru złota, choć w dalszym ciągu uważa się, iż pierścionek zaręczynowy czy obrączki powinny być żółte, to jednak wiele osób decyduje się na białe złoto, tutaj wiele zależy od preferencji danej osoby. Jeżeli nosi ona złotą biżuterię, to jak najbardziej żółte i klasyczne złoto jest idealnym rozwiązaniem, kiedy idzie o pierścionek zaręczynowy, w sytuacji, gdy uwielbia ona srebro, to zaleca się raczej wybranie pierścionka z białego złota, a ciekawą opcją jest połączenie obu kolorów, co też często można spotkać.

Następnie musimy wybrać kamień, który umieszczony będzie w pierścionku zaręczynowym, tutaj króluje diament, jaki specjalnie oszlifowany pozwoli nam na stworzenie brylantu, jaki nie tylko przepięknie lśni na kobiecej dłoni, ale też całkowicie odporny na matowanie czy ewentualne zarysowania. Oczywiście oprócz wspomnianego diamentu, jako kamień może występować szafir lub rubin czy szmaragd, jakie też są na swój sposób przepiękne, raczej nie zaleca się wykorzystania kamieni typowo półszlachetnych, gdyż są one znacznie mniej trwałe. 

Czym się kierować przy wyborze pierścionka zaręczynowego? 

Czym więc jeszcze oprócz koloru złota, czy kamienia należy się kierować, przy wyborze pierścionka zaręczynowego? Stylem, jaki on prezentuje, uwzględnijmy przy tym, iż pierścionek zaręczynowy będzie noszony przez całe życie, a więc dobrze pomyśleć o tym, jaki posiada ona gustu, tym samym postawić na wzór klasyczny, retro czy może bardziej awangardowy, gdy idzie o jego wykonanie. Postarajmy się więc o to, by pod kątem stylizacji, również biżuterii, jaką aktualnie nosi, był on odpowiednim dla niej wyborem, zadbajmy też o rozmiar, ma on doskonale leżeć na palcu, nie powinien uciskać lub być zdecydowanie za luźny.

Niech na dalszy plan nie schodzi też jakość złota lub kamienia, często niestety diamenty posiadają pewne skazy, i choć możemy ich nie dostrzec, to jednak warto, aby pierścionek zaręczynowy tym bardziej z diamentem, posiadał certyfikat potwierdzający autentyczność. Postarajmy się też dużo wcześniej, niż planowane zaręczyny rozpocząć poszukiwania pierścionka, raczej nie jest dobrym pomysłem kupowanie go na ostatnią chwilę, gdyż możemy zupełnie zapomnieć o tym, jaki pierścionek zaręczynowy pragniemy podarować naszej ukochanej, też mieć nie lada problem z jego wyborem, zatem lepiej uniknąć takich stresujących sytuacji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read