Strona głównaPrzygotowaniaWinietki ślubne na stół weselny - czy są konieczne?

Winietki ślubne na stół weselny – czy są konieczne?

Winietki ślubne to po prostu ozdobne kartoniki z wypisanym lub nadrukowanym imieniem i nazwiskiem gościa, które ustawia się przy dedykowanym mu miejscu przy stole. Ten sposób znakowania miejsc jest od dawna stosowany przez pary młode organizujące swoje przyjęcie, ale czy element w postaci winietek ślubnych to niezbędny dodatek na weselu?

Winietki ślubne – dlaczego warto? 

Jeśli chcemy uniknąć chaosu po przybyciu gości na salę weselną i nie życzymy sobie, aby któryś z nich czuł się poszkodowany, to winietki ślubne całkowicie rozwiążą ten problem. Odebranie gościowy decyzyjności w kwestii wyboru miejsca może zadziałać jedynie z korzyścią dla niego. Warto jednak wcześniej dokładnie przeanalizować sposób rozsadzenia gości i ich potrzeby tak, aby każdy z nich czuł się swobodnie i komfortowo.  

Rolą winietki jest przypisanie zaproszonym osobom odpowiednich miejsc w otoczeniu ludzi, z którymi będą mieli ochotę spędzać czas i wspólnie świętować. W weselach, w których uczestniczy więcej niż 100 osób brak winietek ślubnych może spowodować niemałą katastrofę i awanturę o miejsca. Rozstawiając winietki ślubne nie ma mowy o pomyłkach i zajęcie przez przypadek czyjegoś miejsca w trakcie wesela nawet po kilku toastach.  

Winietka to także cenna wskazówka dla kelnerów i obsługi wesela. Dotarcie do określonej osoby, która złożyła specjalne zamówienie lub zwróciła się do kelnera z wyjątkowym życzeniem stanie się dużo prostsze. Częstą praktyką jest też oznaczanie winietek osób o szczególnych potrzebach dietetycznych specjalnym symbolem, dzięki któremu z góry wiadomo, któremu gościowi należy zaserwować danie wegetariańskie lub wegańskie.  

Poza tym, że winietki ślubne mają funkcję praktyczną, to stanowią także estetyczną i atrakcyjną ozdobę weselnych stołów. Gość widząc pięknie przygotowaną winietkę oznaczającą jego miejsce będzie czuł się wyróżniony i potraktowany z szacunkiem. 

Jak przygotować winietki na wesele? 

Winietki ślubne powinny pasować do pozostałych elementów wystroju sali oraz całościowego stylu wesela. Ważne też, aby stanowiły komplet z pozostałą papeterią ślubną, do której zalicza się: 

  • zaproszenia ślubne,
  • numery stołów,
  • plan stołów,
  • tablicę powitalną,
  • księgę gości,
  • czy naklejki ślubne.

Jeśli więc organizujecie wesele w stylu glamour, a Wasze zaproszenia ozdobione są złotymi i brokatowymi dodatkami, to w ten sam sposób powinieneś zaplanować wygląd winietek ślubnych. Z kolei planując wesele w stylu botanicznym obfitującym w roślinność, warto wybrać winietki, które także będą nawiązywały do motywu przewodniego wesela.  

Wychodząc naprzeciw potrzebom nowożeńców, w sklepie internetowym Empik Foto przygotowaliśmy różnorodne kolekcje papeterii ślubnej zawierające wszystkie niezbędne elementy, które pomogą Ci stworzyć wyjątkową atmosferę Twojego ślubu. Wybierz kolekcję glamour, elegancką, minimalistyczną, boho lub stwórz własny jedyny, niepowtarzalny i oryginalny projekt, który zachwyci wszystkich gości.  

Aby ułatwić każdemu gościowi odnalezienie swojego miejsca, rozważ także postawienie na stołach odpowiednich numerów, a przed wejściem do sali  – tablicy z planem stołów. Po zapoznaniu się z grafiką, gość od razu będzie wiedział, w którym kierunku ma się udać, aby trafić na swoje miejsce.  

Znając preferencje swoich gości oraz relacje między nimi, z pewnością będziesz w stanie zaplanować układ miejsc i rozstawienie winietek ślubnych w taki sposób, aby każdy z nich bawił się wspaniale. Do dzieła!

Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read