Strona głównaPoradnikWybór sali weselnej, o czym warto pamiętać?

Wybór sali weselnej, o czym warto pamiętać?

Wybór sali weselnej jest jedną z najistotniejszych kwestii z którą każde nowo powstałe małżeństwo musi się zmierzyć. Nie ma w tym nic dziwnego. To w głównej mierze od sali będzie zależało, czy nasze wesele zostanie dobrze zapamiętane. 

Wybór sali. Od czego zacząć? 

Wnętrz przygotowanych do różnego rodzaju uroczystości jest coraz więcej. Nawet w mniejszych miejscowościach wybór sali nie ogranicza się już do ledwie kilku pozycji. Mnogość ofert może przytłaczać, ale warto mieć na uwadze na ile gości nasze wesele będzie organizowane. W ten sposób od razu niektóre wnętrza zostaną odrzucone. Ilość gości jest kluczowym elementem przy wyborze sali. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach dane o pojemności sali są często zawyżane. W takich przypadkach nie ma innego wyjścia, niż przekonanie się na własne oczy czy właściciel sali podał prawdziwe informacje. Sala musi być przestronna. Należy zadbać by wszystkie tańczące pary miały odpowiednio dużo miejsca. Innym istotnym czynnikiem jest możliwość dopływu świeżego powietrza, szczególnie jeśli wesele organizowane jest w porze letniej. Bardzo szybkie przegrzewanie się wnętrz oraz brak dostępu świeżego powietrza jest bardzo częstym problemem wielu pomieszczeń.

Wystrój sali

Kwestia wystroju sali jest zupełnie indywidualna. Wiele zależy od osobistych preferencji pary młodej. Można się również posłużyć radą dekoratora ślubnego. Jest to coraz popularniejszy zawód, który pozwala nadać niepowtarzalnego uroku każdemu weselu. Nie jest to jednak konieczny wymóg. Wszystko zależy od wyczucia gustu, dobrego smaku oraz wyobraźni. Innym rodzajem tego typu uroczystości są tzw. „wesela tematyczne”. Choć nadal w Polsce są rzadko spotykane, to z roku na rok odnotowuje się coraz więcej wesel tego rodzaju. Można więc przepuszczać, że z czasem stanie się to standardem. W przypadku wesel tematycznych, wystrój sali jest szczególnie ważny. Nada to odpowiedniego klimatu oraz wprawi wszystkich gości w odpowiedni nastrój.

Podsumowanie

Wybór sali może być zadaniem bardzo czasochłonnym i męczącym. Poszukiwania idealnego wnętrza mogą trwać całymi miesiącami. Jednak przy odrobinie chęci i pozytywnego nastawienia może być to najciekawszy etap przygotowań do wesela. Sala jest fundamentem na którym opiera się organizacja całego wesela. Dlatego warto jest nie zaniedbywać tego elementu jeśli chcemy by nasze wesele okazało się wyjątkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read