Strona głównaPoradnikWeselny dress code, czyli co wypada, a co nie wypada w weselnej...

Weselny dress code, czyli co wypada, a co nie wypada w weselnej kreacji.

Sezon weselny 2020 zbliża się wielkimi krokami! Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami Nowego Roku, rozpocznie się istny maraton miłości, który potrwa do późnej jesieni. Warto już teraz przypomnieć sobie, jakie obowiązują niespisane zasady weselnego dress codu. Nasza agencja ślubna pomaga dobrać suknie pannom młodym ale również ich mamom i innym osobom z najbliższego otoczenia.

Biel zarezerwowana dla Panny Młodej

Na samym początku należy pamiętać, że biel w dniu ślubu jest zarezerwowana tylko dla Panny Młodej. Jest to jej dzień i nikt nawet nie powinien próbować jej przyćmić. Tradycja białej sukni sięga XIX wieku, kiedy to królowa Wiktoria poślubiła księcia Alberta i na tą uroczystość przyodziała białą, satynową suknię, która skradła serca jej późniejszych naśladowczyń. I tak po dzień dzisiejszy tradycja jest kultywowana.

Jeżeli już musisz założyć białą kreację, bo nie widzisz się w innej wersji – nie wybieraj długich, koronkowych sukni. Przełam swoją stylizację dodatkami w innym kolorze i pamiętaj, że tego dnia królowa jest tylko jedna. Podobna kwestia dotyczy mężczyzn. Smoking, frak i surdut zarezerwowane są dla Pana Młodego, natomiast goście powinni wybrać klasyczny garnitur.

Koktajlowe kreacje na wesele

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, jest fakt, że ślub to nie rewia mody, albo piątkowe wyjście do klubu. Należy ubrać się z wyważonym smakiem i subtelnością. Głębokie dekolty i odważne mini nie są wskazane na taką uroczystość. Nie należy odkrywać zbyt wiele. Tutaj idealnie sprawdza się zasada – odkrywasz dekolt to zakryj nogi, odkrywasz nogi – odpuść sobie dekolt. Zrezygnuj też z mocno błyszczących sukienek, rodem z zabawy sylwestrowej i pamiętaj, że wesele to formalna uroczystość wymagająca koktajlowych kreacji.

Czerń nie jest odpowiednia na śluby

Analogicznie do białego koloru – wystrzegaj się czerni! Czerń na weselu uchodzi za swoiste faux pas. Czerń nie kojarzy nam się ze szczęśliwymi momentami. Jest to kolor „zarezerwowany” na uroczystości żałobne przepełnione smutkiem. W ten dzień warto ubrać te bardziej weselsze kolory pasujące do weselnej uroczystości.

Inaczej do pałacu inaczej w plener

Weź pod uwagę, że musisz wyglądać elegancko, ale musi być Ci też wygodnie. Od ślubu do zakończenia wesela może minąć kilkanaście godzin. W kilkunastocentymetrowych szpilkach na pewno wyglądasz zniewalająco, ale czy nie lepiej ubrać ciut niższe obcasy niż przeżywać katorgi, które wpłyną na Twoje samopoczucie – kwestia ważna do rozważenia!

Dostając zaproszenie – sprawdźcie koniecznie, czy przypadkiem nie zawiera ono istotnych informacji dotyczących stylizacji. Informacje, czy to wesele glamour, retro, boho, plenerowe, a może tematyczne np. w stylu la dwudziestych, będą niezwykle istotne i pomogą wybrać najlepsze stroje na tą uroczystość.

Pamiętaj też, że Twój wygląd powinien tworzyć swoistą całość, a sukienka powinna idealnie współgrać z fryzurą, makijażem, torebką i dodatkami.

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej o ślubnych stylizacjach lub skorzystać z usług stylistów i projektantów mody z którymi współpracujemy, zapraszamy do kontaktu z Agencją Ślubną Wedding Angels. Wyjątkowe wydarzenia wymagają wyjątkowych kreacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read