Strona głównaPrzygotowaniaUrząd Stanu Cywilnego w Piasecznie - jak wygląda organizacja ślubu?

Urząd Stanu Cywilnego w Piasecznie – jak wygląda organizacja ślubu?

Planujecie ślub cywilny i nie wiecie od czego zacząć? Postanowiliśmy przygotować dla Was kilka wskazówek, które mogą być pomocne podczas organizacji ślubu i ustaleń z Urzędem Stanu Cywilnego. Wiemy doskonale, że przygotowania do ślubu mogą być naprawdę wyczerpujące, dlatego też warto wszystko wcześniej rozplanować, by o niczym ważnym nie zapomnieć.

Obecnie coraz więcej Par decyduje się na samą ceremonię cywilną, a przykładem na to może być Urząd Stanu Cywilnego Piaseczno. Ślub cywilny zawiera z roku na rok większa liczba Par. Obecnie Pary planując swój ślub, nie przywiązują się już tak do tradycji, więc jeśli nie są związane z jakimś obrządkiem, to zostają tylko przy ceremonii w urzędzie. Pojawia się jednak wiele pytań. Jak taki ślub zorganizować? Dlaczego warto wybrać Urząd Stanu Cywilnego Piaseczno? Ślub cywilny w plenerze jest możliwy? Zaraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Urząd Stanu Cywilnego Piaseczno – ślub cywilny

Organizując ślub cywilny, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim o wyborze daty. Ustawowy czas oczekiwania na ślub cywilny to miesiąc i jeden dzień. Jednak w przypadku wielu Urzędów Stanu Cywilnego warto pomyśleć o dacie wcześniej – także w Urzędzie Stanu Cywilnego Piaseczno. Ślub cywilny warto zaplanować na około pół roku przed preferowaną datą, a w przypadku najbardziej “ślubnych” weekendów warto zrobić to jeszcze wcześniej. Jeśli jednak w Waszym urzędzie dana data będzie zajęta, możecie zorientować się, jak wygląda sytuacja w innych miastach. Rejonizacja już nie obowiązuje, więc możecie wziąć ślub w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Ślub cywilny – opłaty

Koszt ślubu cywilnego w USC to 84 zł. Jest to w zasadzie opłata za sporządzenie aktu ślubu. Jeśli jednak chcecie wziąć ślub cywilny poza Urzędem Stanu Cywilnego, musicie uiścić opłatę w wysokości 1000 zł. Takie ceremonie cywilne organizuje między innymi Urząd Stanu Cywilnego Piaseczno. Ślub cywilny może wtedy być zorganizowany w dowolnym miejscu, na które urzędnik wyrazi zgodę. Bywa jednak tak, że urzędnicy nie podejmują się przeprowadzenia ślubu cywilnego poza urzędem. Wtedy Pary szukają alternatywnych rozwiązań.

Urząd Stanu Cywilnego Piaseczno – ślub i formalności

Zanim jednak staniecie na ślubnym kobiercu, musicie dopełnić formalności w Urzędzie. Należy dostarczyć tam między innymi skrócony odpis od aktu urodzenia czy dowód osobisty. W przypadku osób rozwiedzionych, wdów, wdowców czy obcokrajowców konieczne jest też przedstawienie dodatkowych dokumentów. To bardzo ważne, by przedstawić w Urzędzie komplet wymaganych dokumentów i dopełnić formalności. Bez tego ślub się nie odbędzie.

Ślub cywilny w plenerze – czy to możliwe?

Jak wspominaliśmy wcześniej, po uiszczeniu dodatkowej opłaty w wysokości 1000 złotych, ślub cywilny może odbyć się poza USC. Konieczna jest jednak na to zgoda urzędnika. W takich sytuacjach ślub cywilny może odbyć się na przykład w plenerze – zgadza się na to między innymi Urząd Stanu Cywilnego Piaseczno. Ślub cywilny w takiej sytuacji nadal ma taką samą formułę, jednak odbywa się w innym miejscu. Pozwala to Parom na samodzielne wybranie przestrzeni czy przygotowanie dekoracji.

Ślub cywilny a humanistyczny

Niektóre Pary decydują się także na połączenie ślubu cywilnego ze ślubem humanistycznym. Może odbyć się to jednocześnie, na przykład w plenerze. Ale często Pary wybierają także opcję, w której biorą ślub cywilny w USC tylko przy świadkach, a potem organizują znaczącą dla nich ceremonię humanistyczną dla wszystkich bliskich.

Warto pamiętać o tym, że obecnie jest wiele możliwości. Dzięki nim na pewno zorganizujecie Wasz ślub marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read