Strona głównaPrzygotowaniaŚlub w plenerze, jak wybrać najlepsze miejsce na ślub?

Ślub w plenerze, jak wybrać najlepsze miejsce na ślub?

Słysząc „ślub w plenerze” wyobrażamy sobie młodą parę stojącą pod łukiem przybranym w kwiaty na tle lasu, przy którym płynie strumyk i dochodzą do nas jego ciche dźwięki, w oddali można zauważyć ptaki szybujące beztrosko. Inni natomiast widzą w tle uroczy zamek, piękny dworek, a także mnóstwo krzeseł dla gości, które są równo ułożone w rzędach po dwóch stronach przejścia dla przyszłego małżeństwa. Jak wybrać odpowiednie miejsce na taką uroczystość, by uchwycić romantyzm oraz uwiecznić nietypowe zaślubiny na zdjęciach i we wspomnieniach wszystkich zgromadzonych?

Nim padnie sakramentalne „tak”

Każda para widzi to inaczej, jednak zamysł jest ten sam – zrobić to poza kościołem czy urzędem stanu cywilnego. Najlepiej byłoby to przenieść w ulubione miejsce czy też takie, do którego lubi się wspólnie wracać. Jednak czy to ma szanse powodzenia? Należałoby ustalić czyj to teren, zorganizować odpowiednie pozwolenia, co może oznaczać kolejne koszty, wynająć ludzi, którzy to zorganizują, bo przecież potrzebne będzie nagłośnienie, miejsca siedzące oraz ozdoby, być może również transport dla gości czy zadaszenie. Należy pamiętać o formalnościach, gdyż w przypadku ślubu kościelnego konieczna jest zgoda władz kościelnych, natomiast w przypadku cywilnego jest kilka wytycznych – musi być to miejsce z widocznym godłem Polski, ceremonia musi zachować powagę na danym terenie oraz należy zapewnić bezpieczeństwo.

Czy poczujemy ten romantyzm?

W przypadku ślubu kościelnego dobrym pomysłem mogą być kapliczki w malowniczej okolicy, co obejdzie się bez zgód czy zapewni spokój w czasie niepogody. Warto zapoznać się z ofertą restauracji znajdujących się w dworkach czy pałacykach, gdyż takie okoliczności z pewnością dodadzą wszystkiemu podniosłości, jednak trzeba się liczyć z tym, iż obsługa może nie zapewnić krzeseł czy dekoracji. Coraz więcej restauracji posiada ogrody, w których można zorganizować zarówno ślub, jak i wesele na świeżym powietrzu. Istnieją nawet miejsca wybrane typowo dla ślubów plenerowych, które na pewno mają w ofercie potrzebne rekwizyty. Jeśli natomiast nawet to nie spełnia naszych oczekiwań może warto pomyśleć o ogrodzie. Własnym, najbliższej rodziny, dobrych znajomych czy też przyjaciół?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read