Strona głównaPoradnikŚlub i wesele w plenerze. O czym pamiętać przy organizacji?

Ślub i wesele w plenerze. O czym pamiętać przy organizacji?

Ile kosztuje organizacja ślubu w plenerze? Gdzie zorganizować wesele w oryginalnej scenerii? Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które zadają sobie młode pary.

Dzięki zmianom prawnym z 2015 roku organizacja ślub i wesele w plenerze jest jeszcze łatwiejsze. Ceremonia na łonie natury to coraz częstszy wybór wielu młodych par. Jak zorganizować weselną uroczystość w plenerze? Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

Ślub w plenerze a formalności

Wiele osób obawia się, że zorganizowanie ślubu kościelnego w plenerze będzie niemożliwe przez ograniczenia formalne. W rzeczywistości jest jednak o wiele prościej. Wystarczy uzyskać zgodę władz kościelnych. W tym celu warto podać argumenty, które przekonają duchownego do udzielania ślubu poza kościołem.

W przypadku, kiedy planujemy cywilny ślub w plenerze, sprawa prezentuje się jeszcze prościej. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do urzędu, który ma nam udzielić ślubu. Istnieje jednak kilka warunków, jakie należy spełnić. Przede wszystkim potrzebujemy wnieść opłatę w wysokości 1000 zł, a w miejscu ceremonii musi być umieszczone polskie godło.

Gdzie zorganizować wesele w plenerze?

Wybór odpowiedniego miejsca na ślub i wesele w plenerze może nie być takie proste. Na pewno wymaga wcześniejszych przygotowań. Uroczystość może odbyć się zarówno na naszej prywatnej działce, jak i w innym miejscu na otwartej przestrzeni.

Jedną z najwygodniejszych opcji jest organizacja wesela w plenerze w tym samym miejscu, co ślubu. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale też zadbamy o wygodę i komfort gości. Urządzenia całej uroczystości w hotelu (zobacz ofertę https://www.uroczysko7stawow.pl/oferta/wesela), czy w domu weselnym będzie dla nas sporym ułatwieniem.

Tego rodzaju obiekty są doświadczone w organizacji podobnych wydarzeń, więc będą w stanie nam pomóc w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Ponadto w czasie niepogody nie będzie problemu z  przeniesieniem całej uroczystości do środka. Również nasi goście będą mieli zagwarantowany nocleg na miejscu. Warto wybrać ośrodek w malowniczym i ustronnym miejscu, gdzie nic nie przeszkodzi nam w tym ważnym dniu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Kiedy decydujemy się na ślub w plenerze poza hotelem, czy domem weselnym przygotowanie uroczystości w dużej mierze pozostaje po naszej stronie. Priorytetem powinna być wygoda naszych gości. Dlatego zadbajmy o jak najlepsze krzesła, stoły oraz toalety i łazienki, które będą wpisywały się w standard wesela „pod chmurką”.

W przypadku, gdy wybierzemy hotel, organizacja wesela w plenerze nie jest już taka trudna. We współpracy z właścicielem obiektu bez trudu ustalimy weselne menu oraz wystrój sali, czy ogrodu. Jeśli więc nie chcemy zamartwiać się wyborem cateringu, montażem dekoracji, czy oświetleniem i nagłośnieniem – wybierzmy hotel, który zadba o oprawę najpiękniejszego dnia w naszym życiu.

1 KOMENTARZ

  1. Ślub i wesele w plenerze to wyjątkowe wydarzenie, które na pewno na długo zostanie w pamięci Młodej Pary, jak i gości weselnych. Aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read