Strona głównaPrzygotowaniaOrganizacja przyjęcia weselnego w restauracji - krok po kroku.

Organizacja przyjęcia weselnego w restauracji – krok po kroku.

Planowanie i organizacja wydarzenia jakim jest przyjęcie weselne, to jedno z przyjemniejszych, ale równocześnie angażujących zadań stojących przed Narzeczonymi. Nawet jeśli jeszcze nie zaczęliście ustalać szczegółów tego Wyjątkowego Dnia, na pewno rozmawialiście już niejeden raz na o wyobrażeniach na temat Waszego wesela. Dzień Waszych zaślubin powinien wyglądać dokładnie tak, jak wspólnie sobie wymarzyliście. W końcu to początek Waszej wspólnej drogi przez życie!

Wybór sali weselnej.

Niezależnie od tego na jaki ślub się zdecydowaliście, po części oficjalnej uroczystości, na pewno chcecie celebrować Ten Dzień wraz z gośćmi weselnymi w pięknym, klimatycznym i wyjątkowym miejscu.

Jak je znaleźć? Jeśli jesteście na etapie szukania sali na swoje wymarzone przyjęcie weselne, na początek proponujemy Wam przygotować listę swoich priorytetów. Wypiszcie te rzeczy, które określają Wasz doskonały obiekt weselny.

Tworząc listę, weźcie pod uwagę:

  • lokalizację obiektu weselnego i jego otoczenie,
  • szacowaną liczbę gości, którzy pojawią się na uroczystości i co za tym idzie odpowiedni metraż sali weselnej,
  • wolne terminy,
  • bliskość miejsca noclegowego,
  • odległość od kościoła/ urzędu stanu cywilnego.

Następnie poszukajcie w wybranej okolicy obiektów, które oferują sale weselne i zacznijcie je odwiedzać. Stwórzcie listę pytań do managera obiektu, rozejrzyjcie się po okolicy, zjedzcie posiłek w oglądanym miejscu. Zastanówcie się czy czujecie się tam komfortowo i czy to właśnie jest TO miejsce, w którym chcecie bawić się na własnej imprezie weselnej i świętować dzień Waszego Ślubu.

Tak – szukanie sali weselnej w ten sposób, to zajęcie nieco czasochłonne. Równocześnie zwiększa to szansę na spełnienie Waszych marzeń o organizacji idealnego przyjęcia weselnego.

Zalety organizacji wesela w restauracji.

Istnieją różne obiekty weselne – restauracje, domy weselne, remizy, sale bankietowe, a także miejsca przystosowane do organizacji wesela w plenerze. W tym artykule skupimy się na restauracjach.

Uroczystość weselna organizowana w restauracji to szereg zalet i udogodnień dla Pary Młodej. Restauracja zwykle jest niezależnym obiektem, przystosowanym do obsługi wszelkiego rodzaju przyjęć okolicznościowych – także wesel – zarówno kameralnych oraz tych na większą liczbę gości.

Hotel przy restauracji

Bardzo dużą zaletą jest, jeśli w pobliżu restauracji znajduje się hotel. Na weselu gościmy najbliższych, którzy nierzadko przyjeżdżają z odległych części Polski, a nawet zza granicy. Na pewno z chęcią skorzystają z sąsiadującego z salą weselną hotelu i dzięki temu dłużej będą się bawić na Waszej imprezie weselnej. Będzie to tym bardziej przydatne, jeśli macie zaplanowane poprawiny w kolejnym dniu.

Nierzadko hotele oferują specjalne apartamenty lub pokoje o podwyższonym standardzie dla Pary Młodej. To bardzo wygodna i często wykorzystywana przez Nowożeńców opcja.

Kuchnia restauracyjna – gwarancja świeżych potraw na obiedzie weselnym.

To bezsprzecznie jedna z ważniejszych zalet przyjęć weselnych zorganizowanych w restauracji. Restauracja jako obiekt gastronomiczny, posiada swoją własną działającą kuchnię, autorskie menu, szefa kuchni z zespołem kucharzy i całe zaplecze personelu doświadczonego w perfekcyjnej obsłudze uroczystości. Wszystko to, daje gwarancję świeżości i różnorodności dań podanych na przyjęciu. Wasi goście weselni będą się czuć wyjątkowo potraktowani, świętując w wybranym przez Was miejscu.

Możliwość modyfikacji menu weselnego.

Menu okolicznościowe restauracji, zwykle przygotowane jest w kilku wersjach. Oferta weselna jest przedstawiana podczas spotkania Młodej Pary z managerem restauracji. W trakcie pierwszej i kolejnych rozmów, menu jest szczegółowo omawiane i ustalane. Brane są pod uwagę oczekiwania Narzeczonych, życzenia gości weselnych, wszelkiego rodzaju wykluczenia i specjalistyczne diety. Planowany jest harmonogram posiłków ciepłych, podawanych w czasie trwania uroczystości. Ustalane są potrawy i przekąski, które znajdą się na zimnej płycie oraz słodkich stołach. To czas na współpracę managera i szefa kuchni z Młodymi. Wszystkie omówione kwestie są ostatecznie potwierdzane przy podaniu ilości osób, które potwierdziły przybycie na przyjęcie.

Układ stołów na sali weselnej.

Restauracje posiadają zwykle jedną lub kilka sal, w których możliwa jest organizacja przyjęć okolicznościowych. To od Narzeczonych zależy, w której z nich zdecydują się zorganizować wesele. Niezależnie od decyzji, sala weselna powinna zostać przystosowana i zaaranżowana pod konkretne przyjęcie. Układ stołów należy rozplanować tak, by wszyscy swobodnie mogli się przemieszczać. Najlepiej by stół Pary Młodej znajdował się w centrum przyjęcia. Usadzenie gości to kwestia ustaleń Pani i Pana Młodego – zwykle na stołach znajdują się winietki z imieniem i nazwiskiem gościa, a przy wejściu do sali jest widoczny ogólny plan rozmieszczenia stołów i osób.

Jeśli taneczna część imprezy ma się odbywać na tej samej sali, należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu ustawienia stołów. Ważną kwestią są również dekoracje sali weselnej – część restauracji oferuje je w cenie wynajęcia sali, ale zdarza się, że Państwo Młodzi muszą zatroszczyć się o nie, zatrudniając zewnętrzną firmę dekoratorską lub florystyczną.

Tort weselny w ofercie restauracji.

Często zdarza się, że w obiekty weselne oferują Parze Młodej tort weselny. Jest to komfortowe i praktyczne rozwiązanie, ponieważ tort jako ważny element przyjęcia, nie musi „wędrować” z cukierni do restauracji. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia, pomyłek i ewentualnych opóźnień. Tort przygotowany przez kuchnię restauracyjną, będzie na pewno świeży i dostarczony na salę w odpowiednim momencie. Polecamy jednak wcześniej wypróbować możliwości cukiernicze wybranego obiektu, tak byście byli pewni, że ten słodki akcent weselnej imprezy, będzie pyszny, estetycznie wykonany i atrakcyjny wizualnie.

Dostępność parkingu przy restauracji.

Restauracje bardzo często posiadają własny parking. Większość weselnych gości przyjedzie na Waszą uroczystość samochodem, będzie to więc dla nich wygodne rozwiązanie. Auta Pary Młodej i gości zaparkowane w jednym miejscu usprawnią organizację imprezy i zapewnią szybsze rozpoczęcie świętowania.

Sale weselne Bielsko-Biała.

Jeśli planujecie zorganizować na Śląsku swoją uroczystość weselną, Bielsko-Biała ma ciekawą restaurację na swojej kulinarnej mapie. Restauracja Dębowa to obiekt położony wśród beskidzkiej przyrody, w pobliżu Dębowca i Szyndzielni. Znajdziecie tam w pełni wyposażone sale weselne, mieszczące od 30 do 250 osób. Na miejscu dostępny jest konsultant ślubny, który zatroszczy się o doskonałą organizację oraz dopilnuje by wszystkie atrakcje weselne odbyły się zgodnie z ustaleniami i harmonogramem imprezy.

Restauracja Dębowa w Bielsku-Białej, posiada wszystkie wymienione w tym artykule zalety. Z pewnością warto uwzględnić ją przy tworzeniu listy lokali weselnych do odwiedzenia, przed podjęciem bardzo ważnej decyzji: Który obiekt to idealne miejsce na Wasze niezapomniane przyjęcie weselne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read