Strona głównaPoradnikObrączki ślubne – jakie wybrać?

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Są trzy możliwości zakupu idealnych obrączek ślubnych: klasyczne, z delikatnym zdobieniem lub nowoczesne. Które z nich są najlepsze? Z jednej strony to kwestia wyłącznie gustu, a z drugiej – warto spojrzeć na to także czysto praktycznie: obrączka ślubna to coś, co nosi się codziennie, powinna więc być trwała, mocna, idealnie dopasowana i dobrze odpowiadająca stylowi i charakterowi kobiety i mężczyzny.

Klasyczne obrączki ślubne

Wykonane z żółtego złota, nieco grubsze, obłe obrączki ślubne to zdecydowanie najpopularniejszy model. Choć są zupełnie proste, wyróżniają się wyjątkową trwałością. Przy odpowiedniej grubości i szerokości oraz próbie złota na poziomie 585, można powiedzieć, ze gwarantują dożywotnią trwałość. To świetny model dla tych, którzy cenią sobie elegancję i minimalizm.

Obrączki z delikatnym zdobieniem

Dużą popularnością cieszą się obrączki ślubne fazowane oraz delikatnie zdobione kamieniami szlachetnymi (zazwyczaj na damskim pierścionku). Równie ciekawe są matowe lub te wykonane z białego lub różowego złota. Delikatne zdobienia wyglądają elegancko i stylowo, czasem jednak mogą utrudniać ewentualne zmiany w rozmiarze, o czym warto porozmawiać z jubilerem.

Ślubna ekstrawagancja, czyli nowoczesne obrączki

Na rynku nie brakuje także takich obrączek ślubnych, którym daleko do klasycznych pierścionków. Ażurowa forma, bogate zdobienia, liczne grawerunki, połączenia różnych metali to tylko niektóre z możliwości. Często narzeczeni decydują się na indywidualne modele, zdobione czymś, co charakteryzuje ich związek – czcionką pochodzącą z filmu, ulubionym cytatem lub też wybierają obrączki ślubne o nieregularnych brzegach, np. przedstawiające górską panoramę. To świetny pomysł na to, by sprawić sobie nie tylko piękną, ale i bardzo sentymentalną pamiątkę.

Jakie obrączki wybrać, by były wygodne i trwałe?

Wygodę każdy pojmuje inaczej, choć wiele mówi się o tym, że idealna obrączka ślubna powinna mieć nieco zaokrąglone wnętrze, co umożliwia cyrkulację powietrza i chroni przed odparzeniami, np. po kontakcie wilgocią czy podczas upałów. Jest też bardziej odporna na ewentualne zmiany rozmiarów, wynikające np. z drobnych opuchlizn. Z kolei trwałość zależy od metalu, jego próby oraz grubości – każda obrączka podlega naturalnemu wycieraniu, dlatego dobrze wybierać nieco szersze i grubsze ozdoby.

Gdzie szukać najlepszych obrączek?

W poszukiwaniu inspiracji warto sprawdzać rankingi ślubnych obrączek, różnego rodzaju katalogi, zaglądać do jubilerów oraz – co jest najwygodniejsze – odwiedzać sklepy internetowe, w których jest największy wybór ślubnych obrączek w różnych stylach, np. SAVICKI. Przede wszystkim – warto przedyskutować kwestię tego, czego się oczekuje od obrączek i być przygotowanym na ewentualne kompromisy. Ostateczny wybór jest kwestią bardzo indywidualną, zależną zarówno od gustów narzeczonych, jak i ich możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read