Strona głównaPoradnikO czym warto pamiętać, organizując ślub w plenerze?

O czym warto pamiętać, organizując ślub w plenerze?

Coraz więcej osób decyduje się na ślub w plenerze. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na organizację takiej uroczystości? Sprawdź!

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń naszego życia. Jeżeli chcesz, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany, warto rozważyć organizację uroczystości na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, decydując się na plenerowy ślub.

Wesele na łonie natury – ślub kościelny czy ślub cywilny?

Śluby plenerowe cieszą się coraz większą popularnością wśród przyszłych nowożeńców. Warto jednak pamiętać, że zorganizowanie ślubu kościelnego w plenerze może być dość trudne. Według przepisów Prawa kanonicznego, małżeństwo pomiędzy katolikami powinno być zawierane w kościele. Z tego względu niełatwo jest zorganizować ślub kościelny na łonie natury. Większe szanse na uzyskanie zgody na ślub kościelny w plenerze mają pary, które do zorganizowania uroczystości wybiorą miejsce uświęcone, np. kapliczkę czy przykościelny ogród. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku ślubu cywilnego z urzędnikiem państwowym – tutaj uzyskanie zgody na organizację przyjęcia plenerowego jest znacznie łatwiejsze. Możecie również zdecydować się na tzw. ślub humanistyczny w Warszawie lub innym dowolnie wybranym miejscu. Ślub humanistyczny to uroczystość bez obecności księdza lub urzędnika Urzędu Stanu Cywilnego, która stanowi alternatywę dla ceremonii kościelnych i cywilnych.

Ślub w plenerze – od czego zacząć przygotowania?

Jednym z najważniejszych elementów organizacji wesela jest wybór odpowiedniego terminu. W przypadku ślubu plenerowego, najlepszym wyjściem będą oczywiście miesiące letnie. Kolejną ważną kwestią jest miejsce uroczystości – jego wybór zależy od waszych indywidualnych preferencji. Możliwości jest wiele – możecie zdecydować się np. na ogródek przy hotelu/restauracji, plażę czy polanę. Organizując ślub plenerowy, warto także przygotować się na ewentualny deszcz. Dobrym rozwiązaniem jest ślub w sąsiedztwie miejsca zadaszonego, np. specjalnego namiotu czy sali weselnej. Istotnym aspektem organizacji każdego ślubu i wesela jest również wybór odpowiedniego fotografa. Dobry fotograf ślubny z Warszawy w profesjonalny sposób uchwyci na zdjęciach najpiękniejsze momenty z Waszego wyjątkowego dnia.

Jeżeli planujesz ślub w plenerze w Warszawie lub innym mieście, warto dobrze przygotować się do tej uroczystości. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego terminu i miejsca przyjęcia. Nie należy również zapominać o znalezieniu odpowiedniego fotografa, który uwieczni ten wyjątkowy dzień na pięknych zdjęciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read