Strona głównaPrzygotowaniaNaczynia szklane na stołach weselnych

Naczynia szklane na stołach weselnych

Są takie dni w życiu, które planujemy wyjątkowo starannie, bo chcemy je pamiętać długo i jak najlepiej. Należą do nich osiemnaste urodziny czy świętowanie ważnych wydarzeń rodzinnych, jak ślub i wesele. Dzielimy się wtedy z najbliższymi swoimi przeżyciami, chcemy te dni spędzać w większym gronie, w wyjątkowych miejscach i przy suto zastawionych stołach.

Przyjęcia ślubne zajmują szczególne miejsce wśród tego rodzaju uroczystości, a naczynia szklane na weselny stół są istotnym elementem. Powinny być nie tylko dekoracyjne, ale też praktyczne – i dla gości, i dla osób ich obsługujących.

Szklanki i kieliszki do napojów i alkoholi na wesela

Wesele to chyba najdłuższe z przyjęć, na jakich bywamy. Trwa od kilku do około dziesięciu godzin, z czego dużo czasu spędzamy przy stołach na jedzeniu i rozmowach. Nakrycie stołu weselnego jest ważnym czynnikiem wywierania pierwszego wrażenia, jakie mają goście po wejściu do sali. Naczynia do napojów i alkoholi tworzą równiutki szpaler razem z talerzami i sztućcami, więc najlepiej, żeby były dobrane stylem. Szklankę lub pucharek na wodę ustawiamy po prawej stronie, na wysokości noża i łyżki, a kieliszki do wina – na prawo od niej. Kieliszki do wódki i szklanki do whisky dostawiane są obok kieliszków do wina albo podawane w trakcie przyjęcia. Dzięki dobraniu naczyń z jednej linii stylistycznej unikamy chaosu wizualnego na stołach i łatwiej dopasowujemy pozostałe elementy nakrycia. Jeśli na przyjęciu mamy osobny kącik dla dzieci, możemy tam ustawić szklanki o mniejszej pojemności i wygodniejsze dla najmłodszych gości.

Wazony na kwiaty i pojemniki na tealighty w aranżacjach weselnych

Dekoracja weselnego stołu to jeden z głównych sposobów na uwydatnienie uroczystego charakteru przyjęcia. Składają się na nią przede wszystkim wazony ze świeżymi kwiatami i świece lub tealighty w szklanych pojemnikach. Uzupełnieniem bywają eleganckie winietki, serwetniki lub menu. Wazony i pojemniki na tealighty powinny tworzyć komplet lub nawiązywać w jakiś sposób do siebie kształtem i rodzajem szkła. Piękny efekt można uzyskać używając naczyń ze szkła barwionego, w kolorze dopasowanym do kwiatów wybranych na wesele. Szklane wazony z bukietami ustawimy co kilka nakryć, jeśli to możliwe – w osi pomiędzy sąsiadującymi nakryciami, i pozostawiamy między nimi miejsce na półmiski z przekąskami. Pojemniki z tealightami – zawsze po tej samej stronie wazonu i w takich samych odległościach, aby podkreślały wrażenie idealnego porządku. Duże bukiety w masywnych wazonach ustawiamy na stole z deserami lub w innym miejscu wnętrza. Na stoły dobieramy mniejsze i niższe wazony i kwiaty, aby goście mogli swobodnie rozmawiać i nie przestawiali ich, żeby się widzieć nawzajem.

Szklanki i kieliszki do napojów oraz wazony do kwiatów i świeczniki grają swoją ważną rolę w uczynieniu przyjęcia weselnego wyjątkowym. Powinny być dobrane do koncepcji całości i współgrać z pozostałymi detalami. Nowożeńcy i rodzice chcą mieć przeświadczenie, że ich goście będą się czuć docenieni. Idealnie dobrane szkło może znacznie poprawić wrażenie z tego wyjątkowego wieczoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read