Strona głównaŚlubMały, kameralny ślub w trudnych czasach

Mały, kameralny ślub w trudnych czasach

Bieżąca sytuacja wielu osobom pokrzyżowała matrymonialne plany. Wiele osób decyduje się na odwołanie wesela, inni biorą kameralny ślub, część przekłada całą uroczystość na późniejszy termin. Jeszcze inni biorą mały ślub w pierwotnym terminie, a huczne wesele planują w rocznicę ślubu. Wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Jednak chyba nasze ulubione to mały ślub w plenerze w otoczeniu bliskich osób.

W plenerze czyli gdzie?

Co oznacza plener? Tak naprawdę to może być jakiekolwiek miejsce, jeżeli tylko macie zezwolenie właściciela terenu. Nie ma przeszkód, żeby wziąć ślub we własnym ogrodzie! Jednak najczęściej spotykaną opcją jest ogród przy sali weselnej. Nic dziwnego – to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeżeli miejsce dysponuje pokojami i w tym samym miejscu mogą odbyć się przygotowania (makijaż, fryzjer, ubieranie się). Ponadto restauracje na ogół bardzo dbają o otoczenie i naprawdę niewiele trzeba, żeby urządzić ceremonię jak z Waszych marzeń. Na świeżym powietrzu łatwo też zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, o których trzeba myśleć w tych trudnych czasach.

Ślub cywilny czy humanistyczny?

To już zależy od Waszego wyboru. Przepisy prawa dopuszczają ślub cywilny w plenerze, jednak liczyć trzeba się, że w niektórych urzędach spotkamy się z pewnymi ograniczeniami. Jakimi? Np. możliwość przyjazdu urzędnika tylko w określonych datach (co druga sobota) albo tylko w porannych godzinach.

Ślub humanistyczny nie ma wagi prawnej, ale za to może wyglądać dokładnie tak jak chcecie. Część par decyduje się też na ślub cywilny albo kościelny teraz, a gdy sytuacja się uspokoi organizują ślub humanistyczny z hucznym weselem.

A po ślubie?

Wszystko jest zależne oczywiście od obostrzeń, które będą obowiązywały w dniu Twojego ślubu. Jednak pamiętaj – huczne wesele nie jest jedyną opcją! Możesz zorganizować mały obiad dla najbliższych, a jeżeli niemożliwe będzie spotkanie w restauracji – skorzystać z cateringu, który na pewno z przyjemnością przygotuje dla Ciebie Twoja pierwotnie wybrana restauracja. Jeżeli nawet to nie będzie możliwe – przygotuj specjalną, uroczystą kolację dla Was dwojga.

Wspomnienia są ważne

Niezależnie czy w ceremonii bierze udział 5, 10, 50 czy 200 osób – warto zadbać o odpowiednią oprawę oraz uwiecznienie na zdjęciach lub/i filmie. Twój fotograf z pewnością stworzy nową ofertę dostosowaną do bieżącej sytuacji i chętnie uwieczni nawet najmniejszy ślub.

Artykuł został opracowany razem z Restauracją Leśniczówka z Wodzisławia Śląskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read