Strona głównaPrzygotowaniaKosmos, czyli pomysł na oryginalny motyw przewodni wesela

Kosmos, czyli pomysł na oryginalny motyw przewodni wesela

Tworzenie wizji dekoracji to jeden z najbardziej ekscytujących momentów podczas planowania wesela. Opcji jest nieskończenie wiele, a jedyne ograniczenia to wyobraźnia i kwestie budżetowe. Utarło się powiedzenie, że w dekoracjach „sky is the limit”, a gdyby jednak spróbować sięgnąć nieco wyżej? Nic prostszego. Kasia i Ola Z Agencji Ślubnej Czary Marry zabrały parę młodą oraz ich gości w kosmiczną podróż, w którą dziś chciałyby zaprosić również Was. Zdradzają jak zorganizować eleganckie wesele z klasą w niepowtarzalnym stylu.

Zacznijcie od zaproszeń

Są swego rodzaju zapowiedzią. Uchylają rąbka tajemnicy przed gośćmi. To dobry czas, żeby wprowadzić ich w klimat wesela i zapoznać z Waszą wizją. Ważne, żeby kontynuować motyw z zaproszeń również na sali, wybierając winietki, rozmieszczenie gości weselnych, menu czy księgę gości. Fajnym pomysłem jest też zastąpienie numerów stołów nazwami planet lub gwiazd.

Detale

To klucz do sukcesu. Te drobne elementy są najlepszym sposobem by zaakcentować Wasz wymarzony motyw przewodni. Kamienie przypominające gwiezdne galaktyki z piękną kaligrafią zamiast winietek, podtalerze przypominające słońce, granatowe obrusy lub bieżniki, złote sztućce. To wszystko sprawi, że Wasze przyjęcie będzie nie tylko oryginalne, ale i eleganckie.

 detale motyw kosmos

Oświetlenie

Idealnie sprawdzi się oświetlenie architektoniczne, ale i morze drobnych lampek przypominających rozgwieżdżone niebo. Nieco odważniejsi mogą zdecydować się na ledowe gwiazdki prosto z inspiracji. Sufit to idealne miejsce, żeby puścić wodzę wyobraźni. Poza oświetleniem znalazły się tu podwieszane lustra otoczone trawą pampasową. Jednym przypominały słońce, innym gwiazdy, ruch na parkiecie sprawiał, że lekko się poruszały i pięknie odbijały światło.

 oświetlenie motyw kosmos

Tort i słodkości

Tort i słodki stół to kolejne miejsca, które pozwolą na zaakcentowanie motywu przewodniego. Słodkości oprószone gwiezdnym pyłem, ozdobione gwiazdami, granatowy tort, na pewno zachwycą Waszych gości. Pamiętajcie tylko, że niebieskie barwniki sprawią, że największe łasuchy zostaną szybko zdemaskowane.

 torty i słodkości motyw kosmos

Gdzie jeszcze można zaszaleć?

W zasadzie wszędzie. Gwiezdna biżuteria lub spinki do koszuli, ścianka do robienia zdjęć podświetlona neonem. W tym przypadku w motyw przewodni świetnie wpiszą się hasła takie jak To the moon and back lub Zapisani sobie w gwiazdach. Można również pokusić się o gwiezdną playlistę. Jest cała masa pięknych piosenek z kosmosem i gwiazdami w tle. Można do nich zatańczyć pierwszy taniec lub zaaranżować zabawę w stylu Jaka to melodia”.

Istnieje cała masa ciekawych inspiracji i pomysłów, żeby stworzyć niepowtarzalny klimat w kosmicznym stylu. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, czasami mniej znaczy więcej. Jeśli chcecie, żeby motyw wesela był widoczny, ale nie męczący, nie wprowadzajcie go w każdym elemencie, jaki przyjdzie Wam do głowy. Zostawcie trochę w sferze niedopowiedzenia. Jeśli wybieracie granatowe dodatki, postawcie na inny kolor kwiatów, może to być coś kontrastowego lub neutralnego. Nie próbujcie zmieniać sali weselnej w stację kosmiczną. Uszanujcie specyfikę miejsca. Ciekawym nawiązaniem może być również pora roku. To właśnie ona była impulsem do zastosowania traw pampasowych oraz koloru bordowego, które pojawiły się na kosmicznym weselu ze zdjęć. Wasze przyjęcie może być utrzymane w stylu glamour, boho, czy modern, to od Was zależy, jakiego ostatecznie nabierze charakteru.

kosmos wesele

Organizacja: Czary Marry

Miejsce: Stara Kruszarnia

Foto: Yes, I do photography

Film: Paweł Sawski

DJs: DJ Głośny, DJ Jegomość

Saksofon: Łukasz Ludwicki Sax

Florystyka: Anello Decor

Ceremonia humanistyczna: Celebrant ślubny

Papeteria: Projekt ślub

Słodki stół i tort: Tory po Twojemu

Wypożyczalnie dekoracji: Rent 4 wedding,Wypożyczalnia Dekoracji App, Ślubny stół, Literowe inspiracje

Kamienie: Katelov Calligraphy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read