Strona głównaFoto / VideoKamerzysta na wesele, jak wybrać tego najlepszego?

Kamerzysta na wesele, jak wybrać tego najlepszego?

Ślub uznawany jest przez większość osób jako jeden z najważniejszych dni w życiu. Sama uroczystość poprzedzana jest wielomiesięcznymi przygotowaniami, w których to odpowiednio dobierane i dopinane są wszystkie ważne elementy tego dnia. Jednym z nich jest film z wesela. Zadaniem kamerzysty jest nakręcenie tego wyjątkowego wydarzenia, w taki sposób, by było po prostu ważną pamiątką dla Pary Młodej, ale także i obecnych gości. Wybór odpowiedniego kamerzysty nie zawsze jest łatwy i związany z niskimi kosztami. Warto jednak poświęcić trochę więcej czasu, by film z wesela był nawet po wielu latach wspaniałą pamiątką, do której z przyjemnością będzie się wracać.

Jak szukać kamerzysty idealnego?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od indywidualnych preferencji Pary Młodej a także i budżetu wesela. Z całą pewnością najlepiej jest zacząć od znajomych i rodziny, którzy być może w ostatnim czasie widzieli filmy z wesel. Takie polecenia zazwyczaj są najlepsze i najbardziej owocne. Często można w takich sytuacjach liczyć na dodatkowy rabat. Warto sprawdzić także oferty wybranych kamerzystów. Należy poświęcić czas na spotkania z każdym z nich  i obejrzeć chociaż urywki z nakręconych już filmów. Ważna jest także sama rozmowa. Kamerzysta może mieć bowiem całkiem inna wizję od Młodych.

Ile kosztuje wynajęcie kamerzysty na wesele?

Na to pytanie też nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Oczywiście wszystko zależy od budżetu, jaki chcemy na to przeznaczyć. Inne są kwoty w dużych miastach, inne w mniejszych. Oczywiście zbyt niski koszt usługi powinien dać nam do myślenia. Być może jest on bowiem spowodowany małym doświadczeniem kamerzysty, lub niską jakością sprzętu, jakim on dysponuje. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za kilku kamerzystów, lub jeszcze dodatkowo osoby, które pomagają w doświetleniu sali. Oczywiście film, który jest nagrywany jednocześnie z kilku miejsc z dodatkowym oświetleniem może być dużo lepszy, jednak czas jego montażu jest dużo dłuższy a koszt nawet kilkukrotnie wyższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read