Strona głównaPoradnikJak wybrać zespół muzyczny na wesele?

Jak wybrać zespół muzyczny na wesele?

Jednym z najistotniejszych etapów organizacji wesela jest wybór muzyki i zespołu. Poniżej kilka porad, które pomogą w podjęciu decyzji.

Dobór muzyki

Wybór zespołu weselnego powinniśmy rozpocząć od zastanowienia się nad stylem muzyki, jakiej chcielibyśmy słuchać podczas przyjęcia. Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że jeśli organizujemy tradycyjne wesele, utwory powinny być taneczne i zachęcające gości do wyjścia na parkiet. Jeśli z kolei nasze przyjęcie ma mieć formę bankietu, lepszym dopasowaniem będzie muzyka klasyczna, wykonywana przez kwartet smyczkowy.

Decydując się na konkretny styl, warto brać pod uwagę, że obecni na przyjęciu goście mają różne gusta muzyczne — dobrze byłoby zadbać o to, aby grana muzyka była zróżnicowana. Podczas wesel zazwyczaj dobrze sprawdzają się przeboje retro z lat 70-tych i 80-tych, rock&roll, a także popularna muzyka biesiadna.

Wybór konkretnego zespołu

Kiedy już zdecydujemy się na konkretną muzykę, warto zawęzić wybór do wykonujących ją zespołów. Nigdy nie decydujmy się na coś „w ciemno”. Zdecydowana większość muzyków ma swoje nagrania w Internecie, na portalach takich jak Youtube. Dobrze jest sprawdzić jakość brzmienia, repertuar. Idealnym rozwiązaniem jest posłuchanie zespołu na żywo — jeśli nie występuje on koncertowo, bywa to możliwe na Targach Ślubnych. Warto też podpytać menedżera naszej sali o zespoły występujące na weselach poprzedzające nasze, można wtedy umówić się i przez chwilę posłuchać jak grają muzycy, nie zakłócając przebiegu przyjęcia.

Przed podpisaniem umowy warto spotkać się z zespołem, aby dogadać wszystkie szczegóły oraz przygotować scenariusz wesela, tak aby Wasz najważniejszy dzień, przebiegł bez żadnych niespodzianek. Często jest tak, że dana grupa odnajduje się w kilku stylach muzycznych i na naszą prośbę w czasie wesela wybierze konkretne przeboje z listy, pomijając inne. Rozmawiając z zespołem, ustalmy także repertuar, który będzie puszczany w przerwach na posiłki — warto wykorzystać wtedy głośniki przywiezione przez zespół i umilić naszym gościom spożywanie weselnych potraw. 🙂

Organizując wesele warto skorzystać z portalu www.gdziewesele.pl. Jest to kompletna baza usług i usługodawców, która pozwoli Wam z łatwością przygotować oprawę wyjątkowego dnia i znaleźć profesjonalistów takich jak zespół na wesele, konsultant ślubny, cukiernicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read