Strona głównaFoto / VideoFotograf na wesele, jak wybrać sprawdzonego fotografa?

Fotograf na wesele, jak wybrać sprawdzonego fotografa?

Fotograf na wesele, jak wybrać sprawdzonego fotografa?

Fotograf fotografowi nie równy – zastanówcie się czego wy oczekujecie

Może wasi znajomi polecili wam danego fotografa? Jednak radzę prześledzić internet porównać zdjęcia gdyż fotografia nie tylko polega na obliczaniu i ustawianiu aparatu pod pewnym kontem, lecz jest to również własna wizualizacja obrazu. Fotograf jest artystą, więc warto jeśli otworzycie swoje umysły dodacie trochę fantazji i zastanowicie się jak chcecie aby wyglądały Wasze zdjęcia z tego niepowtarzalnego dnia, gdyż fotografia to nie wyścig. Każdy osobny fotograf ma własny styl, ważne jest aby obejrzeć portfolia, i zastanowić się czego wy oczekujecie, w jakich barwach i odcieniach mają być Wasze zdjęcia weselne. Zdjęcie tak samo zrobione może być całkiem inaczej przerobione w programach edycyjnych.

Żaden szanujący się fotograf nie odda nam do ręki zdjęcia które nie zostało przetworzone jak i nie zaproponuje wam zdjęcia o wymiarach 9×13 lub 10×15. Dobrze jest mieć album ślubny przedstawiający sam początek przygotowań, aż po ostatni nasz taniec, więc ważne abyście byli usatysfakcjonowani poprzez wasze zdjęcia na długie lata. Warto również jest zrobić przedślubne zdjęcia, wtedy będziecie pewni czy właśnie tego oczekujecie co sobie wymarzyliście współpracując z fotografem.

Dobra komunikacja – wspólny język

Wiadomo iż dzień tak dla was ważny objawia się stresem. Fotograf musi być do tego przyzwyczajony, podejście pedagogiczne to jest połowa, która należy do jego pracy. Musi być stabilny emocjonalnie i wiedzieć jak rozmawiać z klientem. Najlepiej jest się spotkać przed waszymi sesjami, porozmawiać z nim. Zobaczycie czy czujecie się przy nim pewnie, komfortowo, gdyż utrudniony kontakt między wami a fotografem może negatywnie wpłynąć na waszą sesję, i na tak wielki dzień. Warto zatrudnić fotografa z którym załapiecie wspólny język.

Papier zobowiązuje – w każdym wypadku

Koniecznie zapytajcie fotografa czy ma ważne upoważnienie do wykonywania zdjęć w obiektach sakralnych.

Domagać się trzeba na umowie każdych szczegółów, jeśli chcecie być pewni tego co zaplanowaliście. Ustalić powinniście datę i godzinę, ilość zdjęć, formę w jakiej chcecie otrzymać zdjęcia, czy na CD, a może album, oraz ich format. Termin też jest ważny, aby fotograf nie przeciągał z czasem, więc dowiedzcie się w jakim dniu je otrzymacie. Ustalcie liczbę fotografów jaka ma być na ślubie, lub o zastępstwie. Doszukajcie się informacji o ewentualnej rezygnacji z usług. Obowiązujący strój dla fotografa również może znaleźć się na waszym kontrakcie.

W razie uszkodzenia urządzenia fotograficznego, profesjonalista powinien mieć ze sobą zastępczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read