Strona głównaWesele5 nietypowych pomysłów na podziękowania dla gości weselnych

5 nietypowych pomysłów na podziękowania dla gości weselnych

Klasykiem wśród prezentów dla gości weselnych jest podzielony na porcje i estetycznie zapakowany tort. Kolejne miejsca zajmują słodycze, słoiczki z miodem lub konfiturami, lizaki i buteleczki z alkoholem. No i oczywiście szlagier: bańki mydlane. To miłe i atrakcyjne prezenty. Jednak można im dodać oryginalności. Prezentujemy 5 niebanalnych pomysłów na podziękowania dla gości weselnych.

Na wstępie warto zaznaczyć, że przedstawione w artykule propozycje nie są standardowe. Jeżeli zdecydujecie się je zastosować, to powinniście być świadomi, że nie każdemu z gości weselnych muszą przypaść do gustu. Jeżeli macie wątpliwości, to rozsądniej będzie skorzystać ze sprawdzonych gadżetów na ślub i wesele, takich, jak ładnie zapakowane praliny czy specjalne bańki mydlane na wesele w estetycznym pojemniczku, np. w kształcie miniaturowej butelki szampana. Jeżeli jednak macie ochotę na odrobinę szaleństwa, to czytajcie dalej!

Weselna książka kucharska

Niebanalnym pomysłem jest wydrukowanie weselnego menu wraz z przepisami na wybrane lub wszystkie serwowane potrawy i ciasta. Jest to wyjście naprzeciw częstym na weselach pytaniom, o przepisy na dania, które szczególnie przypadły gościom do gustu. Estetycznie wydana weselna książka kucharska jest uniwersalnym podarunkiem dla każdego gościa weselnego. Jeżeli mamy czas i ochotę, to możemy zilustrować „wydawnictwo” zdjęciami Państwa Młodych, którzy osobiście przygotowują weselne smakołyki. Do zestawu możemy dodać np. papryczkę chili, laskę wanilii czy kolorowy pieprz w ziarenkach i całość zapakować do gotowych torebek na słodycze.

W wersji minimalistycznej książkę kucharską może zastąpić przepis na ciasto czy tort, który wręczamy gościom w ozdobnych pudełkach. Do przepisu można dołączyć podziękowania za przybycie i wyrazić nadzieję, że smak potrawy lub słodkiego ciasta zadziała za każdym razem jak proustowska magdalenka: przywoła wspomnienie przyjęcia, w którym mieliśmy szczęście uczestniczyć.

Aspiryna zamiast czekoladki

Często prezentem i podziękowaniem dla gości weselnych jest alkohol. To pomysł zgodny z wielowiekową tradycją, która nakazuje wybijać klin klinem, czyli leczyć poweselnego kaca dodatkową porcją alkoholu z rana. Jednak, zamiast alkoholu, możemy podarować coś znacznie skuteczniejszego: kilka tabletek aspiryny lub dużą, musującą tabletkę specjalnie na kaca. Jak zapakować taki prezent, podpowiada doradca klienta reprezentujący sklep dla plastyków Loveart, w którym zaopatrzycie się w akcesoria weselne: – Świetne do tego celu będą pudełeczka w kształcie patery na ciasto, wykonane z przezroczystego plastiku lub malutkie pudełeczka na słodycze. Aby lepiej wyeksponować medykament, można wyłożyć pudełko bibułą lub rafią. Warto też postarać się o jakąś zabawną zachętę do zażycia medykamentu: może to być jakiś humorystyczny tekst lub obrazek związany z piciem alkoholu.

Zamiast tabletki na kaca możemy umieścić napój energetyzujący. W takim przypadku za całe opakowanie może wystarczyć tiul przewiązany satynową wstążką.

Wierszowany dowód wdzięczności

Gotowe teksty podziękowań dla gości weselnych, które można znaleźć w Internecie, nie grzeszą wyjątkową pomysłowością. Poza tym są powszechnie dostępne, więc zapewne nie jeden raz zostały użyte i trudno mówić o ich oryginalności. Jeżeli stać nas na wydatek i wysiłek, to możemy znaleźć osobę, która pisze na zamówienie wiersze i zlecić stworzenie rymowanych podziękowań. Takie życzenia można zamówić w kilku wariantach, a nawet spersonalizować z myślą o członkach najbliższej rodziny i przyjaciołach.

Oryginalne słowa wymagają trwałego i oryginalnego nośnika. Wydrukowany wiersz możemy przenieść metodą transferową lub w technice decoupage na drewniane serce, wyciętą ze sklejki parę młodą czy inny przedmiot do ozdabiania. Wymaga to sporo wysiłku, ale efekt może być naprawdę znakomity: dostarczymy obdarowanym osobom autentycznej satysfakcji.

Odręcznie wypisane podziękowania

Trochę to przypomina przepisywanie za karę kilkadziesiąt, sto, a nawet dwieście razy tego samego zdania, ale efekt może być naprawdę znakomity. Odręcznie wypisane podziękowania będą lepsze od najbardziej ozdobnej drukowanej czcionki. Docenią je szczególnie osoby najbliższe.

Jeżeli nie chcecie narazić się na poważną kontuzję nadgarstka, wybierzcie jakieś krótkie zdanie w rodzaju: „Dziękujemy, że byliście z nami”. Albo nawet samo „Dziękujemy” i dwa podpisy. Życzenia pisze jedna osoba lub dzielimy się po połowie. Potem serią podpisujemy kolejne kartki. Taka metoda pozwoli zachować podobieństwo autografów na wszystkich podziękowaniach.

Oczywiście do wypisania podziękowań należy wybrać ozdobną kartkę, którą włożymy do pudełka ze słodyczami czy ciastem weselnym. Można też wybrać drewniane serce z podstawką, które zapakujemy w przezroczystą folię i przewiążemy ozdobną wstążką.

Zdrapka lub kupon na loterię

Na zakończenie propozycja, która wiąże się z wystawieniem na próbę własnego szczęścia i nerwów. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości koperty, do których włożymy zdrapki, a jeszcze lepiej zakłady ze skreślonymi numerami, które wcześniej zarejestrowaliśmy w kolekturze. Warto też zadbać o odpowiedni nadruk na kopercie podarunkowej. Może to być np. krótka fraza „Dzielimy się swoim szczęściem”.

Pomysł tylko pozornie jest niewinny. Wystarczy zastanowić się, co stałoby się w sytuacji, gdyby na którymś zakładów znalazło się sześć cyfr wartych kilka czy kilkanaście milionów złotych…

Zaprezentowane próby złamania schematu w doborze podziękowań dla gości weselnych można skopiować lub potraktować jako inspirację do własnych poszukiwań. Jeżeli ktoś ma umiejętności plastyczne, to może pójść jeszcze dalej i przygotować podziękowania od początku do końca własnoręcznie, np. malując pisakami i farbami do szkła życzenia na porcelanowych filiżankach czy szklanych flakonikach. Samodzielnie stworzona akwarelka czy rysunek ołówkiem sprawi, że nasze wesele może na trwałe zapaść w pamięć wszystkich gości. Ślub to nie imieniny, nie zdarza się co roku, więc można się trochę spiąć i zrobić coś naprawdę oryginalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read